PL
Międzynarodowy Dzień Oszczędzania Energii
Informacja
15 lutego 2019,

Międzynarodowy Dzień Oszczędzania Energii

Międzynarodowy Dzień Oszczędzania Energii ustanowiony został w 2005 roku z okazji wejścia w życie Protokołu z Kioto, którego celem było ograniczenie emisji gazów cieplarnianych.  Domatiq - konkretny system smart Home z Lublina - każdego dnia na wiele sposóbów pomaga w osiągnięciu zapisanych w nim postulatów. Poniżej podajemy najprostsze z nich:

Po pierwsze: wystarczy uświadomić sobie, że każde urządzenie podłączone do gniazdka pobiera energię elektryczną, nawet gdy nie jest włączone. Dzięki sterowaniu zasilaniem urządzeń elektrycznych: audio-video, AGD, teleinformatycznych system Domatiq zadba o to, byśmy nie zużywali więcej energii, niż to jest konieczne i na przykład po wyjściu wszystkich mieszkańców wyłączy niepotrzebnie pracujące urządzenia. 

Po drugie: jeśli podczas naszej nieobecności zdecydujemy się nawet na minimalne obniżenie temperatury w domu, zaoszczędzimu tym samym sporo ciepła. System Domatiq wyreguluje grzejniki automatycznie za pośrednictwem sterowników temperatury.

Po trzecie: kontrolujmy klimat wewnętrzny, dzieki inteligentemu sterowaniu roletami wewnętrznymi i zewnętrznymi, które ochronią nasz dom przed utratą ciepła zimą oraz zapewnią chłód latem oszczędzając na pracy klimatyzacji.

Po czwarte: o systemach energoszczędnych pomyślmy już na etapie projektowania domu - dobrze dobrany system smart home to inwestycja, która szybko się zwróci i jednocześnie zadba o środowisko, w którym żyjemy.

Jeśli więc nie chcesz więcej tracić energii i w prosty sposób zaoszczędzć nie tylko prąd i ciepło, ale też swój czas i pieniądze - pomyśl o zainstalowaniu systemu automatyki domowej Domatiq już dziś.



Targi
15 marca 2019, Lublin

Domatiq na Targach Mieszkań i Nieruchomości

Spotkajmy się podczas Targów Mieszkań i Nieruchomości, które odbędą się w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Targi Lublin S.A. w dniach 22-24 marca.

Informacja
27 lutego 2019

Dla kogo SMART HOME?

Autor bloga zdolnydom.pl dowodzi, że smart home nie jest dla każdego. Postanowiliśmy sprawdzić czy system Domatiq zdoła przekonać sceptyków do automatyki domowej odpowiadając na najczęściej stawiane przez nich zarzuty.