PL
Dla kogo SMART HOME?
Informacja
27 lutego 2019,

Dla kogo SMART HOME?

Domatiq postanowił zmierzyć się z następującymi argumentami przeciwko systemom smart home, przytoczonymi w artykule Czy inteligentny dom to rozwiązanie dobre dla każdego? :

1.  Skomplikowane sterowanie?

Niekoniecznie. System Domatiq umożliwia kontrolę nad każdym z pomieszczeń na wiele sposobów: odbywa się ono zarówno za pomocą telefonu, tableta, komputera czy panelu dotykowego ale również w bardziej tradycyjny sposób – za pomocą przycisku ściennego.

2.  Zbyt duża ilość dodatkowych sprzętów elektronicznych?

Otóż nie. Dzięki temu, że system Domatiq jest rozwiązaniem systemowym – większość zastosowanych modułów i sterowników ukryta jest w ścianach stając się integralną częścią instalacji elektrycznej. Wbrew pozorom dzięki temu pozbywamy się nadmiaru wyprowadzeń zastępując je pojedynczymi, integrującymi działanie wielu funkcji.

3.  Nawyki nie do zmiany?

Wręcz przeciwnie. System Domatiq wcale nie wymaga od mieszkańców zmiany od dawna zakorzenionych przyzwyczajeń – jedynie ułatwia ich wykonywanie poprzez automatyzację. To my programujemy jakie akcje w jakim czasie zostaną zrealizowane. Jeśli więc codziennie po zmroku masz w zwyczaju zamykanie drzwi wejściowych, zasłanianie rolet i aktywację alarmu– nadal tak pozostanie (tylko teraz stanie się tak po naciśnięciu jednego przycisku uruchamiającego odpowiedni scenariusz) 

4. Za wysoka cena?

Nie, jeśli wybierzecie Domatiq oferujący systemy zarządzania domem w dużo niższej cenie niż inni wiodący producenci. Nasz system opiera się bowiem na zastosowaniu 8 kanałowych modułów pozwalających na znaczne obniżenie kosztów instalacyjnych a komponenty produkowane są na miejscu. A jeśli dodać do tego oszczędności energii i ciepła wygenerowane dzięki użytkowaniu systemu to okaże się, że jest to inwestycja, która z pewnością się opłaca.

Przekonani?Informacja
17 maja 2019

Co to jest rozproszony system smart home i dlaczego warto go wybrać?

Niektóre z oferowanych na rynku smart home systemów składają się z jednego dużego modułu centralnego, inne zaś opierają się na współdziałaniu wielu poszczególnych modułów odpowiedzialnych za różne funkcje. Jaka jest między nimi różnica?

Informacja
11 maja 2019, Lublin

Domatiq na Targach Budowlano-Instalacyjnych - relacja

Za nami Targi Budowlano-Instalacyjne zorganizowane przez HAP Armatura, Inwestor sp.j. Materiały Budowlane oraz Hurtownię elektryczną TOJ-HAND. W sobotę 11 maja zaprezentowaliśmy ofertę Domatiq zaproszonym na wydarzenie specjalistom z branży instalacyjnej, budowlanej oraz elektrycznej.