Dla kogo SMART HOME? - Domatiq | Smart home, inteligentny dom
PL
Dla kogo SMART HOME?
Informacja
27 lutego 2019,

Dla kogo SMART HOME?

Domatiq postanowił zmierzyć się z następującymi argumentami przeciwko systemom smart home, przytoczonymi w artykule Czy inteligentny dom to rozwiązanie dobre dla każdego? :

1.  Skomplikowane sterowanie?

Niekoniecznie. System Domatiq umożliwia kontrolę nad każdym z pomieszczeń na wiele sposobów: odbywa się ono zarówno za pomocą telefonu, tableta, komputera czy panelu dotykowego ale również w bardziej tradycyjny sposób – za pomocą przycisku ściennego.

2.  Zbyt duża ilość dodatkowych sprzętów elektronicznych?

Otóż nie. Dzięki temu, że system Domatiq jest rozwiązaniem systemowym – większość zastosowanych modułów i sterowników ukryta jest w ścianach stając się integralną częścią instalacji elektrycznej. Wbrew pozorom dzięki temu pozbywamy się nadmiaru wyprowadzeń zastępując je pojedynczymi, integrującymi działanie wielu funkcji.

3.  Nawyki nie do zmiany?

Wręcz przeciwnie. System Domatiq wcale nie wymaga od mieszkańców zmiany od dawna zakorzenionych przyzwyczajeń – jedynie ułatwia ich wykonywanie poprzez automatyzację. To my programujemy jakie akcje w jakim czasie zostaną zrealizowane. Jeśli więc codziennie po zmroku masz w zwyczaju zamykanie drzwi wejściowych, zasłanianie rolet i aktywację alarmu– nadal tak pozostanie (tylko teraz stanie się tak po naciśnięciu jednego przycisku uruchamiającego odpowiedni scenariusz) 

4. Za wysoka cena?

Nie, jeśli wybierzecie Domatiq oferujący systemy zarządzania domem w dużo niższej cenie niż inni wiodący producenci. Nasz system opiera się bowiem na zastosowaniu 8 kanałowych modułów pozwalających na znaczne obniżenie kosztów instalacyjnych a komponenty produkowane są na miejscu. A jeśli dodać do tego oszczędności energii i ciepła wygenerowane dzięki użytkowaniu systemu to okaże się, że jest to inwestycja, która z pewnością się opłaca.

Przekonani?Informacja
28 czerwca 2019

10 najbardziej oryginalnych sposobów na wykorzystanie funkcji systemów smart home

Dzisiaj wprawdzie nie prima aprilis, ale pomyśleliśmy, że podejdziemy do tematu inteligentnych domów z przymrużeniem oka. Wszyscy piszą, że smart home to wygoda i bezpieczeństwo – jednym słowem nuda. A gdyby tak wyjść trochę poza ten schemat? Zastanówmy się, jak można wykorzystać poszczególne funkcje systemu smart home do nieco bardziej kreatywnych celów. Jesteście gotowi?

Informacja
14 czerwca 2019

Przyjazny dom a szczęśliwe życie – dlaczego warto zdecydować się na smart home?

Z niedawno opublikowanego Raportu GoodHome dowiadujemy się, że domy należą do najważniejszych czynników wpływających na nasze szczęście i dobre samopoczucie. Aż 73% osób zadowolonych ze swojego domu czuje, że ich życie jest szczęśliwe. Dlaczego tak się dzieje? Z jakimi potrzebami i emocjami wiąże się dom? Jaką rolę odgrywa w tym wszystkim komfort i bezpieczeństwo, a więc jakie jest tu miejsce dla smart home?