Dlaczego Polacy rezygnują z zakupu smart home? - Domatiq | Smart home, inteligentny dom
PL
Dlaczego Polacy rezygnują z zakupu smart home?
Informacja
30 lipca 2019,

Dlaczego Polacy rezygnują z zakupu smart home?

Technologia smart home staje się w Polsce coraz bardziej popularna. Jak wskazuje badanie przeprowadzone przez markę Domatiq w tym roku, ponad 77% Polaków planujących budowę domu rozważa skorzystanie z rozwiązań inteligentnego domu. Jednak zdarza im się rezygnować z kilku istotnych powodów. Jakich? Zobacz, co wpływa na decyzję o porzuceniu zakupu i dlaczego jednak warto pomyśleć o ofercie Domatiq.


Podczas badania zapytaliśmy ankietowanych między innymi o to, dlaczego nie zdecydowali się na rozwiązania typu smart home. Wśród najczęściej wymienianych powodów znalazły się następujące:

Zbyt wysoki koszt systemu – brak uzasadnienia ekonomicznego (29,1% osób). Racja, duży koszt inwestycji w smart home może odstraszać. Zwłaszcza jeśli nie ma on przełożenia na funkcje, które są naprawdę przydatne i sprawdzają się na co dzień. Na szczęście decydując się na system oferowany przez Domatiq, nie musisz się martwić wysoką ceną. Wydasz u nas sporo mniej niż u innych producentów. Otóż zastosowaliśmy autorski projekt ośmiokanałowych modułów, co znacznie ogranicza koszty instalacji. Skupiliśmy się na przydatnych rozwiązaniach, rezygnując ze zbędnych gadżetów.

Niedostępność technologii w momencie budowania nieruchomości (27,3% osób). To prawda, trudno skorzystać z czegoś, czego nie ma. Na szczęście rynek smart home stale się rozwija, więc teraz bez problemu zainstalujesz u siebie taką technologię. Jeśli planujesz budowę domu na terenie Lubelszczyzny, zgłoś się do nas. Pamiętaj, że na system Domatiq trzeba zdecydować się przed wykończeniem domu, czyli jeszcze przed położeniem tynków. Dlaczego? Elementy naszego systemu stanowią integralną część instalacji elektrycznej. W ten sposób chowamy większość przewodów i włączników, by nie przeszkadzały i nie były narażone na uszkodzenia.

Nie interesuje mnie to / nie widzę potrzeby (25,5% osób). Czy aby na pewno? Może warto ponownie przemyśleć decyzję i zastanowić się, jakie korzyści płyną z wprowadzenia u siebie rozwiązań inteligentnego domu Domatiq? Po pierwsze, nie zapomnij o wygodzie. Wystarczy, że weźmiesz smartfon do ręki, a możesz szybko i sprawnie sterować m.in.: temperaturą, oświetleniem, roletami, sprzętami elektronicznymi, bramą, monitoringiem, wentylacją i drzwiami. Po drugie, oszczędzasz pieniądze. Mając kontrolę nad urządzeniami elektronicznymi, płacisz niższe rachunki. Po trzecie, to duża stabilność i niezawodność. Jak wspomnieliśmy wcześniej, nie widać lwiej części włączników i przewodów, co minimalizuje ryzyko awarii.

Nie mam wiedzy w tym obszarze (12,7% osób). Żaden problem! Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i przybliżymy Ci naszą technologię! Możesz przybyć do lubelskiej siedziby SIM (ul. Stefczyka 34), gdzie obejrzysz i przetestujesz kompletny system smart home Domatiq. Pojawiamy się też na targach i innych wydarzeniach branżowych ze specjalną „smart-makietą”. Nie masz ochoty ruszyć się z domu? Skontaktuj się z nami, a nasz przedstawiciel przybędzie do Ciebie z walizką pokazową i zaprezentuje uproszczony system. Liczymy, że uda nam się skutecznie rozwinąć Twoją wiedzę w tym zakresie.

Zbyt wczesna technologia – nie mam zaufania (5,5% osób). Wybierając system Domatiq, nie musisz się martwić, że coś pójdzie nie tak. Za naszą marką stoi doświadczona grupa inżynierów z Lublina (Spółka Inżynierów SIM). Już od 1992 roku tworzymy zaawansowane rozwiązania w branży teleinformatycznej i automatyki budynkowej. Prace nad projektem trwały kilka lat, dzięki czemu znakomicie dopasowaliśmy system do konkretnych potrzeb klientów. Dbamy, by poszczególne elementy zapewniały komfort użytkowania i nie powodowały frustracji. Nasze moduły są objęte aż dwuletnią gwarancją na usterki wynikające z wadliwości sprzętu. Jeśli pojawi się jakiś problem, szybko przybywamy na miejsce i rozwiązujemy go.


Czy przekonaliśmy Cię, że jednak warto zainwestować w technologię smart home Domatiq? Mamy nadzieję, że tak!


Badanie ilościowe dla Domatiq zrealizowano w drugim kwartale 2019 roku. Wzięło w nim udział 296 osób o średniej wieku 35,8 lat. 71,6% ankietowanych stanowili mężczyźni, a 28,4% – kobiety. Pozostałe zmienne demograficzne cechowały się względnie równomiernym rozkładem.


Informacja
9 marca 2020, LUBLIN

Zapraszamy na Targi LUBDOM

Domatiq Sp. z o.o. zaprasza na Targi LUBDOM w Lublinie!

Informacja
25 lutego 2020

5 największych trendów smart home w 2020 r.

Rozwój technologii inteligentnych domów postępuje w ekspresowym tempie sprawiając, że miejsca w których żyjemy stają się coraz bardziej komfortowe, ekonomiczne i bezpieczne. Automatyka domowa łącząc siły ze sztuczną inteligencją, stale oferuje nam innowacyjne rozwiązania w zakresie pomocy domowej. Czego więc możemy się spodziewać w najbliższym czasie? Oto lista 5 największych trendów smart home w 2020 roku wg Magazynu Forbes.