Jakimi elementami otoczenia może sterować system SMART HOME Domatiq? - Domatiq | Smart home, inteligentny dom
PL
 • PL
Jakimi elementami otoczenia może sterować system SMART HOME Domatiq?
Informacja
27 stycznia 2020,

Jakimi elementami otoczenia może sterować system SMART HOME Domatiq?

Coraz częściej zastanawiasz się nad inwestycją w inteligentny dom? Nie masz pewności, które funkcje faktycznie Ci się przydadzą? Chcesz wiedzieć, w jaki sposób uczynią życie Twoje i Twojej rodziny łatwiejszym? Przygotowaliśmy listę elementów otoczenia, jakimi potrafi sterować system SMART HOME Domatiq. Sprawdź, nad czym będziesz mieć kontrolę, decydując się na takie rozwiązanie.

Oto elementy systemu, nad którymi zapanujesz, jeśli w Twoim domu znajdzie się system SMART HOME Domatiq.

 1. Oświetlenie. Co powiesz na pełną kontrolę nad oświetleniem? Ustawisz takie natężenie, w jakim Ci się najwygodniej pracuje lub odpoczywa. Zmienisz je w dowolnej chwili, w dowolnym pomieszczeniu, z dowolnego miejsca. Boisz się kradzieży podczas wyjazdu? Wystarczy, że zaplanujesz, by o danej godzinie gasły lub zapalały się lampy, symulując obecność domowników. A może w tym momencie chcesz włączyć lub zgasić światło? Zrobisz to bez ruszania się z kanapy!

 2. Temperatura. W pełni zapanujesz nad ogrzewaniem w zależności od pory dnia czy roku. Lubisz mieć ciepło w salonie, a chłodno w sypialni? Żaden problem, wprowadzisz dokładnie takie parametry, jakie Ci się marzą. Wolisz, by temperatura pomieszczenia zmieniała się parokrotnie w ciągu doby? Wpisz preferowane wysokości do systemu.

 3. Wentylacja. Możesz do woli kierować całą wentylacją i rekuperacją. Błyskawicznie dopasujesz ją do swoich potrzeb oraz do wilgotności i jakości powietrza. Gdy otworzysz okno, system automatycznie dostosuje się do zmiany warunków. Poza tym zdalnie obniżysz wydajność całej wentylacji na wypadek Twojej dłuższej nieobecności, by niepotrzebnie nie zużywać energii. Dzięki stałemu wglądowi w poszczególne parametry znacznie zmniejszysz koszty ogrzewania.

 4. Rolety. Marzy Ci się pełna kontrola nad zasłonami, roletami, żaluzjami i markizami? Technologia inteligentnego domu pozwala na manewrowanie nimi z dowolnego miejsca. Czy jesteś w domu, czy gdzie indziej, w parę chwil ustawisz rolety zgodnie ze swoimi preferencjami. Automatycznie dostosujesz je też do warunków pogodowych, co przełoży się na sporą oszczędność energii. Wyjeżdżasz na dłużej? Zadbaj, by rolety co jakiś czas się podnosiły, udając obecność mieszkańców.

 5. Drzwi. Bez problemu otworzysz lub zamkniesz zdalnie dowolne drzwi lub furtkę. Dzieci znowu zapomniały klucza? Ze smartfonem w ręku wpuścisz je przez drzwi wejściowe, nawet jeśli jesteś poza domem. Masz wrażenie, że zostawiłeś otwarte drzwi, idąc do pracy? Sprawdzisz to na laptopie lub komórce. Nie uśmiecha Ci się wychodzić w sobotę rano z psem? Paroma kliknięciami uchylisz mu drzwi tarasowe. Nie musisz nawet ruszać się z łóżka!

 6. Bramy. Wracasz do domu i leje deszcz? Otworzysz bramę wjazdową lub garażową bez konieczności wyjścia z samochodu. Przyjechali do Ciebie goście? Nie ma potrzeby wychodzić na zewnątrz, by wpuścić ich na podwórko. Wystarczy smartfon w dłoni. Chcesz poczuć się bezpieczniej? Szybko sprawdzisz, czy wszystkie bramy na Twojej posesji są szczelnie pozamykane.

 7. Monitoring. Pragniesz zwiększyć poziom bezpieczeństwa w swoim domu? System Domatiq współpracuje z wybranymi przez Ciebie systemami monitorującymi. Dzięki kamerom i centralom CCTV masz możliwość obserwowania teren posiadłości, by upewnić się, że wszystko w porządku. Nawet gdy jesteś daleko, dobrze wiesz, co dzieje się w Twoich czterech ścianach.

 8. System alarmowy. Nasze urządzenia współpracują również z wybranymi przez Ciebie systemami alarmowymi. Dlatego możesz odetchnąć z ulgą i nie martwić się o bezpieczeństwo swojej posiadłości. W przypadku potencjalnego zagrożenia inteligentny dom błyskawicznie zarządzi alarm.

 9. Sprzęty elektroniczne. Jeśli Wasze sprzęty posiadają możliwość integracji z systemem inteligentnego domu, będziecie mogli w pełni panować nad ich pracą. Chcecie, by przywitał Was rano dźwięk ulubionej muzyki? Ustawcie odtwarzacz audio na określoną godzinę. Zapomnieliście włączyć pralkę lub zmywarkę, wychodząc z domu? Wystarczy parę kliknięć w smartfonie. Nagle zapowiedzieli się goście? Włączcie zdalnie odkurzacz, by trochę posprzątał. Automatyczna i stała kontrola sprzętów elektronicznych znacznie ułatwi Wam życie i zmniejszy zużycie prądu. Co za tym idzie, sporo zaoszczędzicie!

 10. Czujnik zalania. Masz ochotę kontrolować kwestie związane z instalacją wodno-kanalizacyjną? Boisz się, że podczas Twojej nieobecności w domu pęknie jakaś rura i zniszczy wnętrza? Dzięki smart home nie musisz się już lękać o nagłe i niekontrolowane zalanie. Jeśli pojawi się jakiś wyciek, natychmiast dostaniesz powiadomienie od systemu. Ograniczysz do minimum straty wśród czterech ścian.

 11. Zraszacze. Dbasz o duży ogród lub ładnie zieleniący się trawnik? Pragniesz, by nawet podczas Twojego dłuższego wyjazdu rośliny nie zwiędły i nie uschły? Wolisz podczas upałów uniknąć wychodzenia na dwór, by starannie podlać każdy centymetr ziemi? Żaden problem! Dzięki systemowi Domatiq możesz w pełni kontrolować zraszacze ogrodowe. Ustawisz ich działanie na dowolną godzinę i czas trwania, zależnie od pogody i własnych preferencji.

Co powiesz na takie ułatwienia w życiu codziennym? Które z nich podobają Ci się najbardziej? Technologia smart home istnieje właśnie po to, by zapewnić ogromną wygodę i bezpieczeństwo każdemu użytkownikowi. A więc czemu nie skorzystać?Informacja
9 marca 2020,LUBLIN

Zapraszamy na Targi LUBDOM

Domatiq Sp. z o.o. zaprasza na Targi LUBDOM w Lublinie!

Informacja
25 lutego 2020

5 największych trendów smart home w 2020 r.

Rozwój technologii inteligentnych domów postępuje w ekspresowym tempie sprawiając, że miejsca w których żyjemy stają się coraz bardziej komfortowe, ekonomiczne i bezpieczne. Automatyka domowa łącząc siły ze sztuczną inteligencją, stale oferuje nam innowacyjne rozwiązania w zakresie pomocy domowej. Czego więc możemy się spodziewać w najbliższym czasie? Oto lista 5 największych trendów smart home w 2020 roku wg Magazynu Forbes.