PL
Międzynarodowy Dzień Oszczędzania Energii
Informacja
15 lutego 2019,

Międzynarodowy Dzień Oszczędzania Energii

Międzynarodowy Dzień Oszczędzania Energii ustanowiony został w 2005 roku z okazji wejścia w życie Protokołu z Kioto, którego celem było ograniczenie emisji gazów cieplarnianych.  Domatiq - konkretny system smart Home z Lublina - każdego dnia na wiele sposóbów pomaga w osiągnięciu zapisanych w nim postulatów. Poniżej podajemy najprostsze z nich:

Po pierwsze: wystarczy uświadomić sobie, że każde urządzenie podłączone do gniazdka pobiera energię elektryczną, nawet gdy nie jest włączone. Dzięki sterowaniu zasilaniem urządzeń elektrycznych: audio-video, AGD, teleinformatycznych system Domatiq zadba o to, byśmy nie zużywali więcej energii, niż to jest konieczne i na przykład po wyjściu wszystkich mieszkańców wyłączy niepotrzebnie pracujące urządzenia. 

Po drugie: jeśli podczas naszej nieobecności zdecydujemy się nawet na minimalne obniżenie temperatury w domu, zaoszczędzimu tym samym sporo ciepła. System Domatiq wyreguluje grzejniki automatycznie za pośrednictwem sterowników temperatury.

Po trzecie: kontrolujmy klimat wewnętrzny, dzieki inteligentemu sterowaniu roletami wewnętrznymi i zewnętrznymi, które ochronią nasz dom przed utratą ciepła zimą oraz zapewnią chłód latem oszczędzając na pracy klimatyzacji.

Po czwarte: o systemach energoszczędnych pomyślmy już na etapie projektowania domu - dobrze dobrany system smart home to inwestycja, która szybko się zwróci i jednocześnie zadba o środowisko, w którym żyjemy.

Jeśli więc nie chcesz więcej tracić energii i w prosty sposób zaoszczędzć nie tylko prąd i ciepło, ale też swój czas i pieniądze - pomyśl o zainstalowaniu systemu automatyki domowej Domatiq już dziś.Informacja
17 maja 2019

Co to jest rozproszony system smart home i dlaczego warto go wybrać?

Niektóre z oferowanych na rynku smart home systemów składają się z jednego dużego modułu centralnego, inne zaś opierają się na współdziałaniu wielu poszczególnych modułów odpowiedzialnych za różne funkcje. Jaka jest między nimi różnica?

Informacja
11 maja 2019, Lublin

Domatiq na Targach Budowlano-Instalacyjnych - relacja

Za nami Targi Budowlano-Instalacyjne zorganizowane przez HAP Armatura, Inwestor sp.j. Materiały Budowlane oraz Hurtownię elektryczną TOJ-HAND. W sobotę 11 maja zaprezentowaliśmy ofertę Domatiq zaproszonym na wydarzenie specjalistom z branży instalacyjnej, budowlanej oraz elektrycznej.