Smart home - Domatiq | Smart home, inteligentny dom
PL
  • PL

Smart home

Wybierz system opracowany przez polskich inżynierów, zamiast designerskich gadżetów
 
Domatiq to system inteligentnej automatyki, który zamieni Twój dom w prawdziwy SMART HOME. Umożliwia łatwe i wygodne sterowanie za pomocą smartfonu, m.in.: oświetleniem, temperaturą, wentylacją, roletami, drzwiami, bramami, monitoringiem oraz sprzętami elektronicznymi. Zapewnia również, dzięki automatycznej i stałej kontroli urządzeń domowych, zmniejszenie zużycia prądu oraz ciepła.

Co ważne, Domatiq jest rozwiązaniem systemowym, tj.: zintegrowanym z instalacją elektryczną. Wdrożenie systemu odbywa się poprzez rozprowadzenie dedykowanej instalacji elektrycznej i zintegrowanie jej w tablicy rozdzielczej budynku. Gwarantuje to pełną stabilność, a także eliminuje awaryjność oraz konieczność częstego serwisowania urządzeń (np.: wymiany baterii w sterownikach), z czym borykają się użytkownicy konkurencyjnych systemów bezprzewodowych. Ponadto system wykorzystuje wielokanałowe moduły sterujące, co pozwala na znaczne obniżenie kosztów automatyzacji domu, umożliwiając równoległe podłączenie 8 punktów elektrycznych w ramach jednego modułu. Dzięki temu Domatiq jest dostępny w znacznie atrakcyjniejszej cenie niż najpopularniejsze rozwiązania smart home na polskim rynku. 
 
Za marką Domatiq stoi firma polskich inżynierów SIM z Lublina, która od 1992 r. tworzy zaawansowane rozwiązania telekomunikacyjne m.in: dla wojska, policji, służb specjalnych i energetyki oraz lotnictwa w Polsce i za granicą (m.in.: w USA, Grecji, Gruzji, Jemenie, Maroko oraz Tajlandii). System jest wynikiem wieloletniej pracy zespołu inżynierskiego, poprzedzonej analizą potrzeb inwestorów oraz technologicznych możliwości ich zaspokojenia. 

Postaw na wygodę, zyskaj bezpieczeństwo i oszczędzaj pieniądze – wybierz system smart home Domatiq!

System Domatiq

System Domatiq

Rolety / Żaluzje

Sterowanie zasłonami, roletami, żaluzjami, markizami dostosowane do warunków zewnętrznych i własnych preferencji. Automatyczne zasłanianie i odsłanianie.

Systemy bramowe

Sterowanie otwierania bram, furtek, drzwi wejściowych. Możliwość integracji wszystkich funkcji otwierania wejść do domu w jednym pilocie, co pozwoli wjechać do garażu bez konieczności wysiadania z samochodu.

Systemy alarmowe

Podniesienie poziomu bezpieczeństwa przez współpracę z centralą alarmową, monitoringi i kontrolę dostępu. System na bieżąco informuje właściciela domu o sytuacjach zagrożenia, takich jak próba włamania czy zagrożenie pożarowe.

Monitoring

Podniesienie poziomu bezpieczeństwa poprzez współpracę kamer i wideodomofonów z centralą alarmową.

Systemy ogrodowe

Sterowanie urządzeniami w ogrodzie, podlewaniem i nawadnianiem ogrodów, pompami w oczkach wodnych, napowietrzaczami, zraszaczami.

Symulacja obecności

Symulacja obecności domowników w przypadku dłuższych wyjazdów. System włączania światła, muzyki, podnoszenia i opuszczania rolet, co tworzy wrażenie obecności domowników, a tym samym odstrasza nieproszonych intruzów.

Oświetlenie

Optymalizacja i dostosowanie natężenia oświetlenia głównego, nocnego, zewnętrznego i komunikacyjnego, a także ustawianie spersonalizowanego zestawu scen świetlnych w pomieszczeniu np. powolne przyciemnianie światła.

Sterowanie temperaturą

Sterowanie ogrzewaniem każdego pomieszczenia oddzielnie, w zależności od pory roku, dnia, obecności domowników i ich bieżących potrzeb pozwoli osiągnąć optymalizację warunków termicznych przy zachowaniu bezobsługowej pracy.

Wentylacja

Sterowanie wentylacją i rekuperacją w celu zmniejszenia nakładów na ogrzewanie. Analiza parametrów powietrza za pomocą czujników poziomu wilgotności oraz CO2. Włączenie wentylacji, gdy parametry powietrza spadną poniżej założonego poziomu.

Klimatyzacja

Dopasowanie klimatyzacji do indywidualnych warunków panujących w różnych pomieszczeniach. W momencie otworzenia okna system spowoduje wyłączenie elementów klimatyzacji, które w danym momencie marnowałyby pobieraną energię.

Sprzęt elektryczny

Sterowanie zasilaniem urządzeń elektrycznych: audio-video, AGD, teleinformatycznych. System zadba o oszczędność energii i na przykład po wyjściu wszystkich mieszkańców wyłączy niepotrzebnie pracujące urządzenia.

Czujnik zalania

Zamykanie zaworu dopływu wody dzięki czujnikowi zalania. Możliwość inteligentnego gospodarowania wodą mające na celu minimalizację jej zużycia dzięki bieżącemu monitorowaniu parametrów.

Wizualizacja

Programy paneli dotykowych, na których widzimy obraz mieszkania z widocznymi stanami poszczególnych elementów elektryki. Za ich pośrednictwem możemy przywoływać odpowiednie funkcje dla danego pomieszczenia lub globalnie dla domu.

Sterowanie

Rozwiązanie, które pozwala zarządzać domem jednym urządzeniem, zastępującego piloty i włączniki. Kontrola nad każdym pomieszczeniem może się odbywać za pomocą panelu dotykowego, przycisku ściennego, komputera, smartfonu, tabletu.

Kontakt

Skontakuj się z nami

Potrzebujesz więcej informacji o systemie Smart Home Domatiq? Chcesz porozmawiać lub umówić spotkanie z naszym ekspertem? Skontaktuj się z nami bezpośrednio lub przez formularz na stronie.

sales@domatiq.pl
81 478 77 65